Vitajte na stránkach To beriem!   
 Správy
 Reportáže
 Cestovné kancelárie
 Dovolenky
 Ubytovanie
 Doprava
 Auto-stop
 Turistické info
 Teploty morí
 Kurzy
 Fórum
 Galéria
 Linky

Cestovné kancelárie
Login:
Heslo:
 
registrácia | zabudli ste ...
Notifikácia e-mailom
Chcete pravidelne dostáva informácie o aktuálnom dianí na To beriem? Prihláste sa!
   prida
   upravi
   ubra
Farebný profil
Vyberte si farebný profil pre ToBeriem!

 Moldavsko : PODKARPATSKÁ RUS, MOLDAVSKO A RUMUNSKO   

Pozor: dovolenka už expirovala!

Moldavsko : PODKARPATSKÁ RUS, MOLDAVSKO A RUMUNSKO 18 490,- CZK
4.8.2018 - 18.8.2018
(celkovo - 15 dní)
Strava: pol penzia
Doprava: autobusová
Ubytovanie: hotel
Okruh po třech zemích, které nepatří mezi obvyklé turistické cíle. Divoká a krásná krajina rozlehlých lučnatých plání Polonin, hlubokých lesů i krajina Nikoly Šuhaje a Eržiky. Toulání s kratšími pěšími výlety a koupáním v Černém moři. Muzea, památky, opevněné horské kláštery, rázovitý folklor, historická transylvánská města. Česká komunita v Moldavsku. Hlavní město Moldavska - Kišiněv. V Evropě zcela unikátní vinné sklepy v Cricově, ochutnávky vín. Evropské unikum - delta Dunaje. Nejznámější rumunský hrad Bran a Sighişoara, rodné město hraběte Drakuly.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Volovec. Odjezd přes Slovensko na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města bývalé Podkarpatské Rusi a dnešního „Zakarpatí“ - Užhorodu: historické centrum s hradem, původní synagoga, budova županátu, bývalá budova zemského sněmu a skanzen rusínské kultury. Přejezd do okolí Volovce pod poloninu Boržava. Procházka k nádhernému, stupňovitému vodopádu Šipot.

3.den: Koločava. Přejezd do Koločavy: muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, starý řeckokatolický dřevěný kostel sv. Ducha s hroby českých četníků. Možnost občerstvení v místní Četnické stanici. Výstup kolem salaší do lučnatého sedla Prislop pod horu Strimba (1719 m). Panoramatické výhledy na celou kotlinu a sousední poloniny.

4.-5.den: Černivci - Jižní Bukovina - Iaşi. Přejezd na úpatí Karpat do historické metropole Bukoviny Černivci: komplex Černovické univerzity (UNESCO, dříve sídlo biskupů), Rynek s radnicí, Opilý kostel sv. Mikuláše. Hranice Rumunska. Velkolepý malovaný klášter Sucevita (UNESCO) harmonicky zasazený do okolní přírodní scenérie, kde je zobrazen jedinečný výjev Žebřík ctnosti a nádherný Rodokmen Kristův. Sixtinská kaple východu - Voronet (UNESCO): jeden z nejstarších malovaných kláštěrů v oblasti s působivými freskami z 16. století. Hospodářské a kulturní centrum Rumunska - Iaşi: prohlídka centra, náměstí Sjednocení, Národní divadlo, kostel Tří hierarchů aj.

6.den: Iaşi - Căpriana - Kišiněv. Dokončení prohlídky města Iaşi a přejezd do Moldávie. Pravoslavný klášter a bývalé sídlo moldavského biskupa - Căpriana. Busem do hlavního města Moldávie - Kišiněv: Vítězný oblouk ve tvaru pěti opřených pušek, katedrála Zrození páně se zvonicí na náměstí Vítězství, široké bulváry, městské parky, muzea.

7.den: Cricova, Orhei Vechi, Curchi Monastery. Cricova: prohlídka vyhlášených vinných sklepů vytesaných ve skalách do délky 60 km. Jedna z nejpůsobivějších moldavských památek - Orhei Vechi: skalní klášter vybudovaný nad řekou Răut. Klášterní areál Curchi s nejvyšší katedrálou na území Moldavska.

8.den: Tiraspol, Bender. Výlet do samozvané Podněsterské republiky. Hlavní město Tiraspol ležící na východním břehu Dněstru: „skanzen“ Sovětského svazu, Suvorovovo náměstí se sochou zakladatele města, katedrála Narození Páně, Památník slávy aj. Město spojené s Podněsteřím jen širokým mostem - Bender: stará turecká pevnost, Leninova třída aj.

9.den: Kišiněv - Holubinka - Tulcea. Huluboaia (Holubinka) - jediná vesnice v Moldavsku s českým obyvatelstvem, kde prožijete pravý návrat do minulosti. Místo aut zde potkáte povozy s koňmi či dobytek přecházející silnici, místní pěstují vlastní víno a udržují české zvyky. Přesun do Rumunska.

10.-11.den: Tulcea - Histria. Výlet lodí do delty Dunaje, jedinečné biosférické rezervace (UNESCO) a ráje ornitologů: 300 druhů ptáků, 100 druhů ryb, krásná flóra, rybářské vesnice… Antické město Histria: návštěva vykopávek, bazilika i římské lázně. Odpočinek a relaxace na plážích Černého moře.

12.-13.den: Tulcea - Busteni - Brašov. Přejezd od pobřeží do Karpat. „Drakulův“ Bran - nejproslulejší hrad Transylvánie. Pěší výlet v jednom z nejnavštěvovanějších pohoří Rumunska - Bucegi. Lanovkou na Babele, nádherný skalní útvar - Babelská sfinga (2216 m) i památník 1. světové války.

14.-15.den: Brašov - Kluž - Žďár nad Sáz. Starobylý horský Brašov (Kronstadt). Drakulovo rodiště - Sighişoara: opevněný středověký hrad s městským jádrem (UNESCO). Kluž s neporušeným historickým centrem. Přes Maďarsko domů.

Délka tras: autobusem 4700 km, lodí 50-100 km, pěšky 5x 5-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 25-30 °C, voda 21-23 °C
Odjezdy: Praha, Žďár n. S., Brno, Přerov, Žilina, Prešov

Termín (131): 4.8. - 18.8. 2018
cena v Kč: 18 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, výletní loď do delty Dunaje, trajekt přes Dunaj, 12x ubytování v hotelech s polopenzí (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, 1-lůžko za příplatek 4900 Kč), vstup do Moldávie, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Nomád s.r.o. | 25.1.2018 11:28.05
Diskusia o dovolenke
(zatiaž žiadny príspevok)
spä


 kontakt | reklamné podmienky | naše ikony Š 2000-2014, A.I.S., s. r. o. 
 Vygenerované za: 0,016 sec.