Vitajte na stránkach To beriem!   
 Správy
 Reportáže
 Cestovné kancelárie
 Dovolenky
 Ubytovanie
 Doprava
 Auto-stop
 Turistické info
 Teploty morí
 Kurzy
 Fórum
 Galéria
 Linky

Cestovné kancelárie
Login:
Heslo:
 
registrácia | zabudli ste ...
Notifikácia e-mailom
Chcete pravidelne dostáva informácie o aktuálnom dianí na To beriem? Prihláste sa!
   prida
   upravi
   ubra
Farebný profil
Vyberte si farebný profil pre ToBeriem!

 NĂłrsko : K NORSKÝM HORÁM A FJORDĹŽM   

Pozor: dovolenka už expirovala!

Nórsko : K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM 13 790,- CZK
10.8.2018 - 19.8.2018
(celkovo - 10 dní)
Strava: raňajky
Doprava: autobusová
Ubytovanie: stan
Drsná, ale krásná příroda střední části Norska, horské túry v národních parcích, mocné ledovce, náhorní plošiny, vodopády, fjordy, země dávných Vikingů a skřítků trollů, lidová dřevěná architektura. Hlavní město Oslo v srdci zálivu Oslofjord obklopené divokými lesy a nedotčenou přírodou. Druhé největší město Švédska Göteborg.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.-2.den: Žďár n. Sáz. - Göteborg - Fredrikstad. Odjezd do Německa, trajektem na švédskou pevninu. „Zelené město“ Göteborg: malebné centrum (případně pevnost Älvsborg ze sedmnáctého století). Přejezd do jižního Norska.

3.-4.den: Fredrikstad - Geiranger - Ottadalen. Olympijský Lillehammer u největšího norského jezera Mjosa: skanzen Maihaugen. Přejezd do pohoří Sunnmore k majestátnímu a díky Golfskému proudu stále zelenému Geirangerfjordu. Výlet lodí po Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester. Vyhlídka z hory Dalsnibba, s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty, ledovec a Geiranger. Neopakovatelná vyhlídková jízda krajinou fjordů a jezer.

5.-6.den: Trollstigen, N.P. Jotunheimen. Norský Yosemite - údolí Romsdalen s vysokými skalními stěnami. Vodopády a kaskády Ulafossane. Nejvyšší kolmá stěna Evropy Trollvegen (Trolí stěna). Adrenalinové stoupání serpentinami po proslulé silnici Trollstigen (Trolí stezka) s úchvatnými scenériemi. „Domov obrů” N.P. Jotunheimen s mnoha ledovci, které zformovaly údolí do tvaru „U“. Mohutné vrcholy, bílé ledovce, prudké bystřiny, hluboká a zelená údolí. Procházky po okolí. Pro fyzicky zdatnější zájemce lodí po ledovcovém jezeře Gjende k horské chatě Memurubu (140 NOK), odtud túra podél jezera.

7.den: Ottadalen - Oslo. Jízda pod Jotunheimenem do Gaupne a dále ke splazu Nigardsbreen největšího pevninského ledovce Jostedalsbreen. Přejezd do údolí Hallingdal, tradiční dřevěný kostelík, muzeum.

8.-10.den: Oslo - Tanum - Žďár nad Sázavou. Metropole Norska Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové, přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

Délka tras: autobusem 4700 km, lodí 400 km, pěšky 4x 5-13 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-23 °C
Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Teplice

Termín (061): 10.8. - 19.8. 2018
cena v Kč: 13 790,-/*15 590,-

V ceně je: Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka možná za příplatek 2900 Kč/ os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Nomád s.r.o. | 25.1.2018 11:27.10
Diskusia o dovolenke
(zatiaž žiadny príspevok)
spä


 kontakt | reklamné podmienky | naše ikony Š 2000-2014, A.I.S., s. r. o. 
 Vygenerované za: 0,017 sec.