Vitajte na stránkach To beriem!   
 Správy
 Reportáže
 Cestovné kancelárie
 Dovolenky
 Ubytovanie
 Doprava
 Auto-stop
 Turistické info
 Teploty morí
 Kurzy
 Fórum
 Galéria
 Linky

Cestovné kancelárie
Login:
Heslo:
 
registrácia | zabudli ste ...
Notifikácia e-mailom
Chcete pravidelne dostáva informácie o aktuálnom dianí na To beriem? Prihláste sa!
   prida
   upravi
   ubra
Farebný profil
Vyberte si farebný profil pre ToBeriem!

 Rusko : RUSKO - VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK   

Pozor: dovolenka už expirovala!

Rusko : RUSKO - VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK 104 890,- CZK
4.8.2018 - 20.8.2018
(celkovo - 17 dní)
Strava: raňajky
Doprava: letecká
Ubytovanie: hotel
Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od impozantních skalních věží nad Jenisejem přes zcela výjimečné „sladkovodní moře“ Bajkal až k sopkám divukrásné Kamčatky a břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti - Transsibiřské magistrále.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.-4.den: Praha - Krasnojarsk. Krasnojarskije stolby. Odlet přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej: vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem-muzeem sv. Mikuláš, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina aj. Lyžařské středisko Bobrový Log: lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje, Divnogorsk: hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. 1100 km přejezd centrální Sibiří z Krasnojarsku do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále.

5.-8.den: Irkutsk, j. Bajkal. Prohlídka Irkutska, „Paříže Sibiře“ na řece Angaře: starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - Děkabristů, dům a ulice J. Haška, trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet lodí po jezeře do zlatokopecké osady Božšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Pobyt v ruské bani (sauně) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd (nebo večeře) na lodi. Letovisko Listvjanka: limnografické muzeum Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu s *možnostmi výletů (např. lodí po Bajkalu s procházkou tunely legendární trati Krugobajkalka, na jižní břeh Bajkalu do oblasti Teplých jezer v pohoří Chamar- Daban s možným výstupem na vrch Monomachova čapka a koupáním, popř. i do Aršanu a Tunkské kotliny ve Východním Sajanu s burjatským osídlením, buddhistickým chrámem, mongolskými trhy, vodopády a horkými prameny). Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

9.den: Irkutsk - Petropavlovsk-Kamčatskij. Přelet nad východní Sibiří do nejvýchodnější a tektonicky nejaktivnější oblasti Ruska na poloostrov Kamčatku. Hlavní centrum a jediné velkoměsto v širokém okolí - Petropavlovsk-Kamčatskij. Nezapomenutelné panorama „domácích“ vulkánů, jemuž dominuje nejvyšší sopka Korjacká (3456 m).

10.-11.den: Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2173 m), Gorelaja (1828 m) a Opala (1776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

12.den: Petropavlovsk-Kamčatskij. *Plavba Tichým oceánem. Prohlídka města, v němž se zastavil čas: Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum aj., volný program. *Možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci aj.).

13.-14.den: Dolina Vačkažec, vulkán Avačinskij. *Dolina Gejzírů, *Kurilské jezero. Celodenní výlety s horskou turistikou. Vačkažec - výstup do kráteru vyhaslé sopky, tajgou a tundrou s jezery, vodopády a četnými syslíky. Sopka Avačinskaja (2741 m) - možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. *Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. Národní park Kronockij - termály Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďují medvědi (kolem 200 kusů) na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1578 m).

15.-16.den: Petropavlovsk-Kamčatskij - Vladivostok. Ruský ostrov. Přelet z Petropavlovska do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“: Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy - konečná Transsibiřské magistrály, centrum s nejstaršími ulicemi a rodným domem Yula Brynnera, muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov: nové impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže aj.

17.den: Vladivostok - Praha. Odlet přes Moskvu domů.

Délka tras: letadlem 21 000 km, vlakem 1100 km, auty a minibusy 1000 km, lodí 100 km, pěšky 6x 5-14 km (volitelně)
Počasí: různorodé, 5-30 °C, ve vyšších polohách chladno
Nástupní místo: Praha

Termín (901): 4.8. - 20.8. 2018
cena v Kč: 104 890,-

V ceně je: Doprava. Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do oceanária na Ruském ostrově. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Vstup do národních parků na Kamčatce. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak (po Transsibiřské magistrále) z Krasnojarsku do Irkutska. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase, na Kamčatce i terénní vozy/busy s místními řidiči. Ubytování: V hotelech (cca 2*-3*) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, na Kamčatce 1-2x 4-lůžková chata, 1 noc ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 16 400 Kč (12x, v chatě nelze). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, 1x oběd/ večeře při plavbě po Bajkalu. V ceně nejsou volitelné výlety označené *. Pro bližší informace o těchto akcích kontaktujte CK, nutná závazná přihláška a platba předem.


Možnost spojení tras 90 a 91 (KLDR) do zájezdu 912. Termín: 4.8. - 28.8. 2018, cena: 158 590 Kč.

Nomád s.r.o. | 25.1.2018 11:24.19
Diskusia o dovolenke
(zatiaž žiadny príspevok)
spä


 kontakt | reklamné podmienky | naše ikony Š 2000-2014, A.I.S., s. r. o. 
 Vygenerované za: 0,016 sec.